Бухтівецький

Розташований на р. Бухтовець, неподалік присілку с. Пасічної - с. Букове Надвірнянського р-ну (по-місцевому - с. Бухтівець) Івано-Франківської області. Перший - маленький - розташований зразу за мостом через Бистрицю-Надвірнянську в с. Пасічна при усті однойменного потоку. Наступні два розташовані майже поруч - 6,5 км від устя потоку в Бистриці або 50 хв. пішки без вантажу хорошою ґрунтовою дорогою, 50 м один від одного, в мальовничому каньоні. Увага! Підхід до водоспаду слід здійснювати наступним чином: від вказівника вдсп. слід пройти 20 м впритул до урвища, далі слід знайти по праву руку круту стежку вниз. По роздоріжжю ліворуч можна вийти до верхів'я водоспаду.


Воєводин (Шипіт)

дуже галасливий через однакову назву зі своєю прародителькою - р. Шипіт, що згодом вливається зліва в Тур'ю. Зате матір сином вправі гордитися - Шипіт низвергає свої два потоки з висоти аж 24 м, що робить його та матір об'єктом уваги з боку подорожуючих. Проте держава так не вважає, в зв'язку з чим водоспад отримав титул пам'ятки природи лише місцевого значення, що, звичайно ж, аніскілечки не применшує його красу. Розташований на однойменному потоці. Висота на рівнем моря - 1100 м. Відстань під вершини пол. Рівної (Руни) 1479 м - 5,2 км, перепад 300 м. Відстань до с. Тур'я Поляна Перечинського району Закарпатської області - 14 км.


Гук (І)

утворився тоді, коли р. Брустурка зміцніла настільки, щоб подорожувати. Знаходиться практично в с. Шипіт (Шепіт) Косівського р-ну Івано-Франківської області, за 8 км від с. Прокурава. Сам Гук не полюбляє відвідувачів, особливо тих галасливих, хто претендує його переГУКати. Витікає в ущелині серед сестер скель, створює образ величності та чималої ваги серед собі подібних. Неподалік є напівзруйнована база, що складається з будиночків з нарами, де можна заночувати.


Гук (ІI)

є тезкою Гука І, проте розташований на р. Рибниці, що є правою притокою Пруту, в межах самого м. Косова Івано-Франківської області. При падінні вода опадає з кількох мальовничих уступів. Світлини відсутні.


Гук (ІII)

Наука називає так більший з двох водограїв, що розташовані коло с. Шешори. Див. Шешори


Гуркало

Розташований на схилі хребта Парашки, в Сколівських Бескидах, при усті геоправої притоки, що витікає з-під Оброслого Верху, до р. Велика Річка, 6 км від центру с. Корчин Сколівського району або 12 км - від залізничної станції Сколе Львівської області. Від с. Крушельниця до вдсп. веде маркування у вигляді білого прямокутника з жовтою смугою посередині. Висота приблизно 5 м, довкола оточений лісом і неподалік височіє гора Кичера, в підніжжі якої відбувались бої УПА.


Ґаджинські

 

Розташовані водоспади на пн.сх схилі Чорногорського масиву, на притоці р. Бистрець - потоці Мреє, в кількості 6 шт. Висота приблизно 1500 м. над р.м. Відстань від с. Ільці - 20 км, від устя п. Бистрець - 14 км, з вершини Ребра - 1,5 км і 500 м втрати висоти або 1 км з пн. передвершини г. Бребенескул. Висота найбільшого - коло 20 м. Світлини відсутні.


Дзембронські

 

Розташовані на пн. сх. макросхилі Чорногорського масиву на потоці Мунчель, який впадає в п. Дземброню і далі в р. Чорний Черемош. Висота над рівнем моря - коло 1500 м. Кількість вдсп - коло 20. Перепад води найбільшого - коло 10 м. Відстань від устя р. Дземброня в Чорному Черемоші - 8,5 км, від с. Берестечка (Дземброня) - 5 км. Відстань з г. Смотрич - 1 км та 400 втрати висоти, зі хребтової стежки Чорногорського масиву - 2,8 км. Світлини відсутні.


Женецький

Розташований в долині геолівої притоки потоку Женця, яка впадає в Прут, між масивами хребтів Явірника та Хом'яка-Синяка. Відстань від присілку Татарова (Кремінців) Женця (устя однойменного потоку) - 5 км, від залізничної станції Татарова Надвірнянського району Івано-Франківської області - 9 км, від станції Микуличин - 10,2 км. Висота над рівнем моря - 850 м., висота перепаду води - 11 м.


Кам'янка (Ключ)

Розташований в доволі людному та відвідуваному місці. Відстань від траси - 7 км, від залізничної станції Сколе Львівської області - 10 км.
Охороняється як геологічна пам’ятка природи. Об’єкт високого рекреаційного попиту в межах національного природного парку „Сколівські Бескиди”.


Кам'янка (Синевир)

Ряд водоспадів, розташованих на сх. схилі г. Кам'янка в Національному парку "Синєвир", Міжгірський р-н Закарпатської області, вздовж автодороги с. Синєвир - с. Синевирська Поляна. Висота перепаду води найбільшого - коло 6 м. Висота над рівнем моря - приблизно 600 м.


Капливець

 

Розташований на потоці Пишному, що є географічно правою притокою р. Прут, приблизно на висоті 650 м над р.м. та на відстані 6,5 км від залізничної станції Яремче або 3,5 км від станції Микуличин Надвірнянського району Івано-Франківської області. Світлини відсутні.


Лужківський

знаходиться на відстані 6,5 км від с. Великий Рожа(и)н (устя однойменного потоку в р. Черемош) Косівського району Івано-Франківської області, де звивистий потічок Середній торує в ущелині свій важкий шлях. Знаходиться недалеко від дороги. Доволі високий і стрункий, чим дуже гордиться. Зате, на відміну від інших, сонце нечасто заглядає в його смарагдові бризки, ховаючись у лісових нетрях. Викликає шалену спокусу зануритись у величні потоки.


Лумшорський

каскад водоспадів, розташований на геоправій притоці р. Туриці на пн. зх. схилі полонини Рівної (відстань до тріангвисоти 1479 м - 6,2 км і 850 м перепад висоти). Висота над рівнем моря - приблизно 600 м. Відстань до с. Лумшори Перечинського району Закарпатської області - 3,5 км. Відстань до с. Тур'ї Ремети - 18 км. Світлини відсутні.


Манявський

низвергає свої могутні води завдяки р. Манявці, що є притокою Бистриці Надвірнянської, неподалік від с. Манява Богородчанського р-ну. Сам водоспад розташований у вузькій ущелині на висоті 850 м над рівнем моря на східному схилі хр. Чортка. Висота 16 м. Гідрологічна пам'ятка природи. Крім основного дещо вище по течії є два менші.

Прутський

становить дивовижну самореалізацією цієї карпатської несамовитниці. Прут прориває гірські породи і низвергається вниз всією красою в лоні Говерли на висоті 1550-1600 м над рівнем моря. Перепад води - 80 м. Каскад складається з шести водограїв, висота спаду води найбільшого - 12 м. Відстань від СБ "Заросляк" - 2,3 км, перепад висоти 400 м (стежка вздовж потоку), від г. Говерла (або Туркул) з хребта - 1,5 км, 400 м перепад висоти.


Піп Іван Мармароський

Піп Іванські водоспади представлені: а) водоспадом на потоці Білому (відстань від с. Ділове Рахівського району Закарпатської області - 6,5 км, від полонини Лисичої (стежкою "Проводок") - 5,2 км, від г. ПІМ - 6,5 км; б) двома водоспадами у верхів'ї потоку Квасний (впадає в р. Біла Тиса в районі с. Богдан того ж району). Витікають з озера ПІМ (Криваве), яке розташоване в карі східного схилу однойменної гори на висоті 1600 м над р.м. Відстань траверсом від полонини Лисичої - 3 км, від с. Ділове - 14 км та 1300 м перепаду висоти.


Салатручіль

  Формується потоком Салатрук, навпроти устя п. Салатручіль (місцева назва - "шостий кілометр"), який далі впадає в р. Бистрицю Надвірнянську за 6,3 км від с. Бистриця (Рафайлова) Надвірнянського району Івано-Франківської області на висоті 830 м над р.м. Висота спаду води - коло 6 м. З хребта Тавшпирка (роздоріжжя старого кордону і пд. хребетної стежки) - 3 км і 600 м перепаду висоти.


Скакало (І)

грайливо вискакує, виринаючи із свого ложа, мовляв, "я літатиму!", натомість земна тяжість переборює його і той знесилено осідає водами, утворює неймовірну красу. Його творцем служить гірський потік в долині річки Матекова (геоліва притока Латориці) на висоті 400 м над рівнем моря. Вода потоку спадає з вулканічного виступу висотою коло 7 м і наче скаче по камінню, звідки й назва. Каскад водоспаду складається з трьох ступенів, оточений величними скелями і брилами. Знаходиться в Мукачівському районі Закарпаття. Є пам'яткою природи місцевого значення. Відстань до залізничної станції с. Чинадієве - 4,6 км. Світлини відсутні.


Скакало (ІІ)

Ще одне "Скакало", згідно ГЕУ, існує на притоці Синявки, що впадає в р. Іршаву неподалік однойменного міста. Падає кількома струменями по кам'яних брилах в урочищі Нижнє Грабовище. Водоспад є пам'яткою природи національного значення. Світлини відсутні.


Сріблясті

Див. Гук (ІІІ)


Черницький

Водоспад на потоці Черник розташований на відстані 5 км від траси Надвірна - Бистриця. До самого водоспаду непогана ґрунтова дорога. Світлини відсутні.


Шепіт (Гук IV)

8 м водоспад на р. Сучава, який знаходиться на українсько-румунському кордоні, в районі устя Яловичери, в межах с. Шепіт Селятинського р-ну Чернівецької області. Пам'ятка природи місцевого значення. Висота над рівнем моря - 850 м над р.м. Відстань до Селятина - 8,5 км. Увага! Водоспад знаходиться в прикордонному районі, наряд може вимагати відповідного дозволу (можна отримати на заставах в Селятині на дорозі Усть-Путила - Шепіт, або на КПП за 1 км від устя Яловичери)


Шешорські (Сріблясті)

 двійко невеличких водоспадиків, що сформувались з подачі р. Пістиньки, що є правою притокою Пруту. Більший тече нижче і спадає з висоти 4-5 м, менший - 2 м. Їх ще називають Сріблястими. Береги річки коло більшого частенько облюбовуються відпочиваючими, це не дивно, адже є на що подивитися. Розташовані в с. Шешори Косівського району Івано-Франківської області.


Шипот

не перебуває в жодних родинних зв'язках з попередниками, хоча знаходяться вони не так далеко один від одного. Утворився в результаті чималих зусиль потоку Пилипця, що бажав знятись в повітря, коло 6 км від с. Пилипець Міжгірського району Закарпаття. Розташований на висоті коло 800 м над рівнем моря, 3,5 км і 800 м висоти з г. Великий Верх або від с. Подобовець - 6,5 км. Розбризкує свої води у глибокій ущелині, знаходиться в межах хребта Боржави. Спадає вниз численними мальовничими каскадами, привертає чималу увагу з боку смертних. Як решта братів Шипотів, не дослужився ще до статусу національного, є лише пам'яткою природи місцевого значення. Проте це його, як і решту карпатських водограїв, абсолютно не турбує. Тече собі та й годі...


Яремчанський (Пробій)

є одним з найвідоміших карпатських водоспадів, протікає в доволі людному місці м. Яремча Надвірнянського району Івано - Франківської області. Відстань до залізничної станції - біля 2 км. Через всдп. перекинуто місток, який водночас слугує як відпочивальникам-пошановувачам краси, що постійно товпляться тут, так і прихильникам зануритися в стихію з висоти. Однак стрибати смертельно небезпечно - особливість завихрення потоку ("бочка") інколи ускладнює пошук авантюристів. Поруч фольклорний ринок. Водоспад має перепад висоти 12 м та, будучи могутнім за силою голосу та стихії, цілком справедливо може буде наречений українською Ніаґарою