Учені виявили найстаріший з відомих зразків земної кори. Стаття з описом знахідки з'явилася в журналі Nature Geoscience. Коротко робота описана в прес-релізі університету Макуайра.
Дослідники працювали в регіоні Пілбара в Західній Австралії. Вони збирали зразки породи, що вийшли на поверхню, а також тиз,що витягують з глибини. Радіоізотопне датування показало, що вік породи складає 3,49 мільярда років. Проте в основному масиві виявилися вкраплення віком 4,3 мільярда років. Тобто ці вкраплення сформувалися через всього 200 мільйонів років після утворення Землі (вважається, що це сталося 4,567 мільярда років назад).
Дослідники розраховують, що знахідка допоможе їм вивчити особливості формування земної кори на найраніших етапах еволюції планети. До цих пір більшість виявлених ученими порід були молодше 4,03 мільярда років. Зовсім недавно в Канаді була виявлена порода, вік якої може порівнятися з віком австралійської. У північній частині провінції Квебек, на побережжі Гудзонової затоки, учені знайшли кам'яне плато, що утворилося 4,28 мільярда років назад. Для того, щоб з'ясувати, яка з цих двох порід є найстарішою на Землі, необхідні додаткові дослідження.