Географія-це ще не все в житті, але життя без географії-ніщо
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSВівторок, 21.05.2019, 15:43

Цікава географіяМеню сайту

5 клас

6 клас

7 клас

Наше опитування
Гості сайту:
Всього відповідей: 816

Внутрішні води, Згурівський НВК

Озера

* * *


В Алжирі недалеко від міста Сіді-Бель-Аббес у мальовничих горах Атлас улоговина озера заповнена не водою, а... чорнилом. Дві річки, що впадають у чорнильне озеро, несуть солі заліза й залишки різної рослинності (з великим вмістом гумінових кислот), які, змішуючись між собою, перетворюють озеро у величезну чорнильницю.

* * *


Уважається, що найбільше у світі підземне озеро перебуває на глибині 60 метрів у Намібії (Африка), у печері Драхенхаухлох. Воно виявлено в 1986 році. Площа його акваторії становить більше 2 гектарів, максимальна глибина - 90 метрів.

* * *


У світі існує озеро, вода якого яскраво-рожевих кольорів. Воно перебуває недалеко від Дакара - столиці Сенегалу. Сам факт появи води рожевих кольорів науково не пояснений. Одна з гіпотез говорить про підвищену концентрацію у воді мікроорганізмів, які й зафарбовують воду в настільки незвичайні кольори. Інше припущення пояснює це великою насиченістю магнієм. Вода рожевого озера містить також багато солі й має гірко-солоний присмак.

* * *


24 серпня 1986 року світ довідався про трагедію в Камеруні, де отруйні гази, що вирвалися з озера Ніос, стали причиною смерті 1746 людей та 20 000 голів худоби.

* * *


Найбільше за площею водосховище в світі-Вольта (8 482 кв.км)

* * *


Три з п'яти найбільших за об'ємом води водосховищ світу- африканські: Каріба на р. Замбезі (180600 куб.м), Насер на р. Ніл (168900 куб.м), Вольта на р. Вольта (153000 куб.м)

* * *Ріки

Дивне відкриття зробили вчені в 1958 році. За допомогою радіоізотопів ними була виявлена ріка, що тече під Нілом. Причому її середньорічна витрата води в 6 разів більше, ніж у Нілу й становить близько 500 кубічних кілометрів.

* * *


Найвищий водоспад у Африці-Тугела (947 м) на р. Тугела Наталь, провінція Куазулу (ПАР).

* * *


Найпотужніший водоспад у світі-Бойома (був. Стенлі, 17000 куб.м/с)

* * *


У Габоні протікає річка Діло, яка 5 разів перетинає екватор* * *8 клас
9 клас
10 клас
Новини
Пошук
Форма входу

Copyright MyCorp © 2019
Згурівський НВК,2009
Створити безкоштовний сайт на uCoz