Географія-це ще не все в житті, але життя без географії-ніщо
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСубота, 28.11.2020, 06:55

Цікава географіяМеню сайту

5 клас

6 клас

7 клас

Наше опитування
Гості сайту:
Всього відповідей: 818

Гідросфера, Згурівський НВК

Гідросфера

Прозорість води прийнято визначати за допомогою простого пристосування - диска Секі. Це білий диск діаметром 30 сантиметрів, який опускається у воду в горизонтальному положенні. Спостерігач відмічає, до якої глибини залишається видимим під водою біла пляма диска - це і буде результат виміру прозорості. Диск можна замінити електричною лампочкою, але тоді треба враховувати поправку, заздалегідь провівши калібрувальний вимір.
Сьогодні у більшості наших морів вода прозорістю, м'яко кажучи, не відрізняється. Ось декілька зареєстрованих результатів вимірів прозорості води : Саргасове море - 66 м, Середземне море(біля берегів Сирії) - 60 м, Чорне море - 77 м, Північне море - 22 м.
Десятка місць на планеті з найпрозорішою водою виглядає таким чином:

Острови Мальдів. Вода тут настільки прозора, що з човна можна бачити на дні моря свою тінь.
"Озеро п'яти кольорів", Китай, долина Цзючжайгоу. Дно озера вистелене своєрідним килимом, утвореним із   стволів древніх дерев, які покриті шаром прозорої води.
Сардинія, другий за величиною острів Середземного моря. Популярне місце відпочинку для туристів, а також житло багатьох рідкісних видів риб.
Озеро Кратер, штат Орегон. Утворено близько 7 тисячоліть тому в результаті вибуху вулкану.
Ставки Piccaninnie Ponds, Австралія. Територія заповідника, для занурення у воду тут необхідно отримати спеціальний дозвіл.
Озеро Махаю, Японія. Знаходиться біля підніжжя однойменної гори, від якої і дістало свою назву. Прозорість води в озері - 41,6 метра.
Озеро Шеосар, Пакистан. Оточене горами, це мальовниче озеро настільки абсолютно за формою, що його можна прийняти за творіння людських рук.
Озеро Пейто, Канада.Розташовано в Національному парку Банф на висоті 1860 метрів, живиться водами льодовика. Озеро назване на честь дослідника Біла Пейто, що виявив його.
Озеро Байкал, Росія. Найглибше озеро у світі. Навесні прозорість води в озері складає 40 метрів.
Найпрозоріша вода у світі - в морі Уедделла, яке знаходиться біля берегів Антарктиди. Виміри були проведені членами західнонімецької експедиції з судна "Полярштерн" в точці з координатами 7° 23,6´ пд.ш. 15° 2,5´ зх.д. Опущений у воду стандартний білий диск залишався видимим до небувалої мітки - 79 метрів! Для порівняння - в дистильованій воді ця величина складає 80 метрів.
Отже, морська вода в цьому місці виявилася ідеально чистою.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала найбільш чистою водою на планеті воду джерела Зам-Зам, який знаходиться в Мецці, на території мечеті аль-Харам. Джерело це ніколи не вичерпується, а його інтенсивність постійна - під ним є твердий шар, який не дозволяє джерелу розлитися.
8 клас
9 клас
10 клас
Новини
Пошук
Форма входу

Copyright MyCorp © 2020
Згурівський НВК,2009
Створити безкоштовний сайт на uCoz