Географія-це ще не все в житті, але життя без географії-ніщо
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСубота, 28.11.2020, 06:54

Цікава географіяМеню сайту

5 клас

6 клас

7 клас

Наше опитування
Гості сайту:
Всього відповідей: 818

Антарктида, Згурівський НВК

Сайт https://sites.google.com/site/7klassgeo/


Географічне положення
Крайня північна точка материка-мис Сіфре на Антарктичному півострові (63°13′ пн. ш. 57°18′ зх. д.). Найпівденніша точка-Південний полюс (90°00′ пд. ш.)

Внутрішні води
На північному заході Антарктиди на Землі Вікторії є озеро, на якому лід з'являється лише тоді, коли температура повітря досягає -50 градусів. Це відбувається тому, що вода в цьому озері солоніше від морської в 11 разів.

Найбільший льодовик
Найбільший на земній кулі льодовик розташований в Антарктиді. Це льодовик Фільхнера. Довжина його 925 км, а потужність близько 4 000 м
Льодовик Ламберта в Східній Антарктиді, ймовірно, є найбільшим у світі льодовиком. Його ширина досягає 64 км. там, де він перетинає гори Принс-Чарльз, а довжина - близько 700 км. Він збирає лід приблизно з п'ятої частини льодовикового щита Східної Антарктиди; якщо зробити розрахунок, то вийде, що приблизно 12% запасів прісної води на Землі проходить через льодовик Ламберта. Цю вражаючу цифру так само важко збагнути, як і  велич антарктичного льодовика. Популярний образ альпійського або гімалайського льодовика, що стікає по схилу мов крижана річка, строго кажучи, неприпустимий  до льодовика Ламберта через його колосальні розміри.

Найхолодніше місце
В Антарктиді в районі японської дослідницької станції "Купол Фудзі" зафіксована температура мінус 91,2 градуси за шкалою Цельсія, повідомляє 8 грудня The Sunday Times. Ця температура стала найнижчою з усіх, які коли-небудь фіксувалися на поверхні Землі. Виміри робилися фахівцями Американського національного вимірювального центру снігу і льоду. Вчені повідомили, що рекордна температура була зафіксована на висоті приблизно 3720 метрів над рівнем моря в умовах ясної безвітряної погоди. Попередній рекорд негативної температури був зафіксований в 1983 році в районі радянської дослідної станції "Восток". Тоді прилади показали значення мінус 89,2 градуса Цельсія.

8 клас
9 клас
10 клас
Новини
Пошук
Форма входу

Copyright MyCorp © 2020
Згурівський НВК,2009
Створити безкоштовний сайт на uCoz