Географія-це ще не все в житті, але життя без географії-ніщо
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСубота, 28.11.2020, 07:47

Цікава географіяМеню сайту

5 клас

6 клас

7 клас

Наше опитування
Гості сайту:
Всього відповідей: 818

Будова Землі, Згурівський НВК

Радіус Землі виявився майже постійним

Учені з Лабораторії реактивного руху NASA  встановили, що радіус Землі практично не змінюється з часом.

У XIX столітті гіпотеза про зміну радіуса Землі використовувалася для пояснення виникнення океанів і гір. У 60-х роках минулого століття остаточно сформувалася і зайняла домінуючу позицію в науковому світі теорія руху тектонічних плит, яка дозволила пояснити особливості земного рельєфу, не вдаючись до розширення і стиснення планети.

До останнього часу багато дослідників не виключали, що радіус Землі може коливатися. Серед іншого, подібні коливання вносили б похибки в обчислення відносно Міжнародної земної системи відліку (ITRF – International Terrestrial Reference Frame) – системи координат, прийнятої в 1991-му році, центр якої розташовується в центрі мас Землі.

У рамках нового дослідження фахівці з Лабораторії реактивного руху створили докладну модель руху об'єктів на поверхні планети, використовуючи дані, отримані за допомогою супутникових спостережень. У результаті виявилося, що якщо радіус Землі й змінюється, то швидкість цієї зміни становить менше 0,1 міліметра на рік. За твердженням учених, при розрахунках подібними змінами можна знехтувати.

8 клас
9 клас
10 клас
Новини
Пошук
Форма входу

Copyright MyCorp © 2020
Згурівський НВК,2009
Створити безкоштовний сайт на uCoz