Географія-це ще не все в житті, але життя без географії-ніщо
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСубота, 28.11.2020, 08:03

Цікава географіяМеню сайту

5 клас

6 клас

7 клас

Наше опитування
Гості сайту:
Всього відповідей: 818

Європа, Згурівський НВК

Географічний центр Європи

Розташування центру залежить від визначення меж Європи і визначається методикою підрахунків, а також тим, чи включаються  віддалені острови в список крайніх точок Європи чи ні. Таким чином, на звання географічного центра Європы претендує кілька місць:

  • точка біля села Ділове неподалеку від Рахова (Україна). Знак розташований за координатами 47° 57′ 40″ N24° 11′ 10″ E, на березі Тиси. Латинський напис:"Locus Perennis Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confecta cum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum... MDCCCLXXXVII". Переклад:"Постійно точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним апаратом, виготовленим в Австрії й Угорщині, зі шкалою меридіанів і паралелей, встановлено тут Центр Європи… 1887";
  • точка за 50 км на пд-зх від Полоцька (Білорусь);
  • село Пурнушкяй за 25 км на пн від Вільнюса (Литва);
  • село Крагуле біля Кремніце (Словаччина);
  • Суховоля на пн від Білостока (Польща);
  • кілька інших, менш виправданих.    

Табернас – пустеля в Іспанії. Вона розташована в провінції Альмерія, всього в 30 кілометрах від її однойменної столиці. Площа пустелі – 280 квадратних кілометрів, і вона – єдина в Західній Європі. Пустеля Табернас знаходиться на півдні Іспанії, в низовині, ізольованій від середземноморських вітрів. Опадів там випадає украй мало, всього 24 мм в рік. У пустелі дощів, як правило, не буває, а якщо вода там і з'являється, то випадає зазвичай зливами. Грунт же, позбавлений всякої рослинності, не в змозі зберегти вологу, тому тут же втрачає добро, що дарувало небо. І навіть виходить так, що зливи, замість того, щоб оживляти ці місця, як це вони роблять всюди на планеті, потрапляючи на голий піщанник, викликають ерозію, покривають землю тріщинами. Не дивлячись на розташування в Європі, в пустелі Табернас висока температура тримається на  протязі всього року- середня річна температура +18°.


Єдина мавпа, що мешкає в Європі, магот, проживає на території Великобританії, але не на Британських островах. Що за географічний казус? Річ у тому, що на самому півдні Піренейського півострова височіє скеля Гібралтар. У 1704 р. британські війська відбили собі цей стратегічно важливий об'єкт і з тих пір Гібралтар є частиною Великої Британії.

Клімат в цьому місці не такий, як на Туманному Альбіоні. Тепле море і яскраве сонце нікого не дивують в цьому регіоні. Навіть безхвостих макак, які поза зоопарком не живуть більше ніде в Європі. А тут відчувають себе прекрасно. Крім того, магот – єдиний вигляд макак, що проживають не в Азії. Ще цього звіра називають берберійськой, або варварійськой, макакою. В маготів густа, червонувато-жовта шерсть, струнке тіло,  близько 80 сантиметрів, вага – до 15 кілограмів.

В середині XX століття кількість маготів в Європі стала різко скорочуватися, в Іспанії вони зникли, а на Гібралтарі їх залишалося всього біля двох десятків особин. Але їх узяв під заступництво не хто-небудь, а сам Військово-морський флот Великобританії. Військовим благополуччя макак критично важливе – по місцевому повір'ю, поки на Гібралтарі живе хоч би одна мавпа, він залишатиметься британським. Ось така політично значима істота!

8 клас
9 клас
10 клас
Новини
Пошук
Форма входу

Copyright MyCorp © 2020
Згурівський НВК,2009
Створити безкоштовний сайт на uCoz