Географія-це ще не все в житті, але життя без географії-ніщо
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСубота, 28.11.2020, 06:30

Цікава географіяМеню сайту

5 клас

6 клас

7 клас

Наше опитування
Гості сайту:
Всього відповідей: 818

Вулкани, Згурівський НВК

Наймолодші вулкани

 
За часів існування людини з'явилось кілька вулканів. Наймолодший- Суртсей. Утворився 14.11.1963 р. біля берегів Ісландії.
Наймолодший вулкан Мексики- Парікутін народився 20.02.1943 р. Виверження тривало 9 років. За цей час конус вулкана піднявся до висоти 2774 м.
Влітку 1759 року в одному з рівнинних районів Мексики зненацька почалася підземна вулканічна діяльність. Протягом багатьох днів чувся безперервний гул, відчувалися сильні поштовхи. Наприкінці вересня рівнина раптово почала здуватися і у землі утворилася величезна тріщина. 28 вересня почалося бурхливе виверження. За короткий час на поверхню була викинута маса каменів, піску, попелу, бруду та лави. Так народився новий вулкан – Хорулло.
 
Карта вулканічних островів, які утворювалися і зникали
 
Це найвища вулканічна круча в світі. Ширина її підніжжя – всього 200  метрів. Зате висота – 562 метри. Болс Пірамід лежить між Австралією і Новою Зеландією, але туристи не балують увагою цю висотну пам'ятку Тихого океану. Там зовсім ніде збудувати готелі, немає пляжу. Навіть підкорення піку з 1982 року забороняє місцева влада.
 
Вулкан Кава Іджен - єдиний в світі вулкан з голубою лавою (ще її називають синьою або фіолетовою), в кратере якого знаходиться  смарагдове озеро, наповнене сірчаною кислотою. Рідка сірка (її температура понад 360°С), яка витікає з озера, згорає синім полум'ям при взаємодії з киснем.
 
Сайти про вулкани http://world-volkanos.ru/http://www.vulkany.com/
8 клас
9 клас
10 клас
Новини
Пошук
Форма входу

Copyright MyCorp © 2020
Згурівський НВК,2009
Створити безкоштовний сайт на uCoz